Pokaz „Bal manekinów” 2018 r.

Pokaz „Bal Manekinów” to kolejna odsłona projektu Estery i Andrzeja Grabarczyk o jakże wymownej nazwie „Słowiański Jedwab”.

Idea tego artystycznego melanżu mody, muzyki i teatru zrodziła się kilka lat temu podczas poszukiwania przez Esterę formy wyrazu dla pomysłów, które rodziły się w jej kolorowej głowie. Estera – fascynująca się recyklingiem i ożywianiem materii w nowej odsłonie, postanowiła pokazać światu swoją pasję poprzez len – materiał będący jednym z zapomnianych skarbów Dolnego Śląska.

Tak od roku 2014 rok po roku powstawały projekty o znaczących tytułach „Maki”, „Cztery Pory Roku”, „Żywioły Ziemi”, „Gothic i Rock” i obecnie prezentowany „Bal Manekinów”. Każda z tych odsłon ma wspólny mianownik – życie człowieka oraz len czyli Słowiański Jedwab. W kolejnych latach do projektu dołączali i zapraszani byli ludzie kochający sztukę w każdej jej odsłonie: mody, muzyki, tańca czy teatru. W latach 2014-2017 współorganizatorka i skrzypaczka Katarzyna Kolczyńska-Niemierowska, nadawała muzyczny ton temu wydarzeniu artystycznemu, a wspaniała tancerka Krystyna Mazurówna energetyzowała widzów swoim tańcem, prezentując jednocześnie fantastyczne kreacje projektantki Estery Grabarczyk.

Po ostatnich sukcesach kolekcji z ubiegłego roku „Słowiański jedwab, len w odsłonie Gothic i Rock” zaprezentowanym na Fashion Day we Wrocławiu i Krakowie. Tegoroczny pokaz wzbogacony zostanie o prezentację dodatkowych projektów. Chodzi o nową odsłonę recyklingu, którego autorką również jest Estera Grabarczyk, a nawiązującą do pokazu głównego „Balu Manekinów”, pokazem premierowym Andrzeja Grabarczyka – męska odzież lniana, oraz występem cudownej kobiety i tancerki Krystyny Mazurówny. Jak każdy sukces ten również jest efektem ciężkiej pracy wielu ludzi, ale przede wszystkim Estery i jej męża Andrzeja, który swoją miłość do żony przelewa w układy choreograficzne opracowywane dla modelek prezentujących poszczególne kolekcje. Modelki zaś, to również skarby Dolnego Śląska i to (nie)zapomniane, ponieważ są to kobiety, które żyją wśród nas i na co dzień pracują, studiują, wychowują dzieci. Prowadzą zwykłe życie, czerpiąc jednak niezwykłą radość z poszukiwania swojej drogi,otwierania się na świat i budowania swojego świadomego miejsca w życiu.

„Bal Manekinów” to historia ludzi bez względu na płeć, wiek, rasę czy miejsce zamieszkania.

To historia uwiązania, zniewolenia, zamknięcia w schematach które narzuca nam życie, to próba walki i wyzwolenia się z tych schematów, by sięgać po swoje marzenia. To odwieczna walka ze światem, który chce nas zamknąć w wyznaczonych ramach i naszym ludzkim pragnieniem wyrażania siebie. Zwycięstwo czy porażka to wynik siły naszych marzeń, które są życiową energią każdego człowieka.

Organizatorami tegorocznej edycji są:

Pokaz „Bal manekinów” odbył się 28-09-2018 godz. 19.00

Pokaz poprzedziła wystawa autorstwa Estery Grabarczyk o jakże wymownym tytule ,,Maski ”

Wydarzenie które mogliście państwo mieli okazje oglądać było możliwe do zrealizowania dzięki wspaniałym osobom.

SPONSORZY

https://swiatlnu.pl/pl/

http://paktbhp.pl

patron honorowy Poseł Na Sejm Agnieszka Kołacz-Leszczyńska

partner strategiczny

http://jacqueline.com.pl, https://www.facebook.com/Mademoiselle-Studio-Urody-1841933882553580/ www.karczmagorlaska.com https://www.um.walbrzych.pl,http://www.fotogudi.pl http://mazowiecka3.depilconcept.pl, http://mjkomputer.com.pl

http://www.fotogudi.pl https://www.facebook.com/Piekarnia-Maria-105364044431959/

PARTNER

http://logo.walbrzych.pl, http://jk-perfekcja.pl , https://poddwiemalipami.eatbu.com/?lang=pl http://www.petraconsulting.pl www.ubezpieczeniawałbrzych.pl

Grupa Ognia Impuls ,UL-KA ,Weronika Czuba fryzjer styl, Sekrety Urody Judyta Żołnieruk-Golonka, Psi Fryz-Wałbrzych,Faurecia Wałbrzych-Jachimowicza 5