"Słowiański jedwab"

Kobieta szczęśliwa to kobieta spełniona

Kobieta szczęśliwa to kobieta spełniona, dobra matka i żona, skrupulatna i obowiązkowa pracownica, oddana przyjaciółka. To kobieta angażująca się w życie rodzinne i społeczne. Każda kobieta chce mieć 5 minut dla siebie. Chcemy pokazać, że modelką można być w każdym wieku.


Projekt „Słowiański „jedwab” – to autorski projekt Estery i Andrzeja Grabarczyków.

Skontaktuj się z nami jeśli masz pytania
Len to zdrowie

Len to zdrowie, a Dolny Śląsk był przecież potęgą w branży lniarskiej. Należy to odbudować i pokazać światu. Głównym sponsorem kolekcji lnianej „Słowiański jedwab”: len w innej odsłonie – maki słowiański jedwab,  len w odsłonie czterech pór roku są zakłady lniarskie z Kamiennej Góry – Świat lnu.

Projekt pokazuje niezwykłą opowieść o ludzkim życiu. Dwa wspaniałe światy – moda i muzyka przenikają się nawzajem tworząc wachlarz różnorodnych odcieni stylizacyjnych i muzycznych.

Estera Grabarczyk

Fascynatorka recyclingu, odczarowuje len nadając mu różnorodne barwy i wygląd prawdziwego bogactwa – nazywając len „jedwabiem” z Dolnego Śląska.

Andrzej Grabarczyk

Choreograf z pasji, z głową pełną pomysłów i niezwykłego zaangażowania w prowadzeniu przygotowań, których finał wiedzie wprost do Sali Balowej na Zamku Książ.

Słowiański jedwab

wyjątkowy len z Dolnego Śląska

Pierwsza edycja projektu „Słowiański jedwab, len w innej odsłonie – MAKI” odbyła się w roku 2014 w wałbrzyskim Apropos. Projekt spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem w środowisku lokalnym i ukazał potrzebę aktywizacji oraz integracji środowiska kobiecego w regionie. Kolejna edycja „Słowiański jedwab – len w odsłonie czterech pór roku”, który swój finał miał na Zamku Książ to podwaliny do tworzenia jeszcze lepszego, rozbudowanego, interdyscyplinarnego wydarzenia na pograniczu mody, teatru i muzyki. Gościem specjalnym była Pani Krystyna Mazurówna.

Zadanie polega na przygotowaniu pokazu mody, które w tym przypadku nie jest zwykłą prezentacją strojów na wybiegu, ale prawdziwym wydarzeniem artystycznym, łączącym w sobie elementy muzyki na żywo, tańca oraz szczególnie opracowanej choreografii ,a także aktorstwa. W wydarzeniu biorą udział kobiety zmagające się z różnymi problemami, brakiem pewności w działaniu, zamknięciem społecznym, trudnościami w podejmowaniu relacji interpersonalnych. Projekt ma na celu włączenie kobiet w aktywne i świadome życie w sferze społecznej ze szczególnym naciskiem na budowanie relacji i zaangażowanie ich w dalsze działania związane z własnym rozwojem, podnoszeniem kompetencji oraz otwartością na gruncie podejmowania lokalnych działań. Szczególnie ważnym aspektem jest również rozpowszechnianie wiedzy na temat dawnego bogactwa Dolnego Śląska, jakim był len oraz jego spuścizny niematerialnej związanej z kulturą, lokalnymi zwyczajami i tradycjami. Obecnie nasz finał odbywa się na terenie WOK i Centrum kultury Stara Kopalnia. Gościmy ok. 400 zaproszonych gości

Zainteresował Cię projekt „Słowiański jedwab”? Zastanawiasz się nad wykorzystaniem lnu w promocji swojej firmy lub wydarzenia? Zapraszam do kontaktu – wspólnie możemy stworzyć coś wyjątkowego i niebanalnego. 

Dotychczas zorganizowane pokazy

Eko Moda i Uroda

rok 2013 

Modna Wałbrzyszanka

rok 2013 

Maki

rok 2014

Cztery pory roku

rok 2015 

Żywioły Ziemi

rok 2016 

Gothic@Rock

rok 2017

Bal manekinów

rok 2018 

Trzy kolory

rok 2019 

Afrykańskie lato

rok 2022