Pokaz „Trzy kolory” 2019 r.

Tegoroczna odsłona projektu Estery i Andrzeja Grabarczyk „Słowiański Jedwab – len w innej odsłonie – Trzy Kolory” już za nami.

W tym roku pokaz również odbył się w sali łańcuszkowej Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia
w Wałbrzychu. Kolekcja została zaprezentowana w trzech odsłonach koloru
i temperamentu, jak zwykle przy udziale energetycznej muzyki i ciekawej choreografii, a pokaz główny wzbogacony o prezentację ożywionej odzieży recyklingowej zaprojektowanej przez Esterę Grabarczyk. Dodatkową atrakcją był pokaz prac projektantki odbiegający od lnu, a mianowicie obrazów i biżuterii, nawiązujących tematycznie do głównego nurtu.

Prezentowana prace są praktycznie w pojedynczych egzemplarzach. To co je wyróżnia to drobinka artystycznych fantazji i miłości, które projektantka wkłada w każdą z tych prac. Każda kolekcja ma coś z autorki, jak mówi Estera Grabarczyk: „…z tego co przeżyłam, co zobaczyłam, co mnie zafascynowało jako człowieka i kobietę. Moje prace są dla każdej zwykłej i każdej wyjątkowej kobiety, ponieważ każda z nas jest niezwykła i zwykła zarazem. Każda z nas ma swoje obowiązki i zmagania, ale również fantazje i pragnienia. To wszystko przekazują moje prace”.

Tegoroczny pokaz uświetniony był energetycznym tańcem wspaniałej Krystyny Mazurówny, oraz niespodzianką w postaci wydanej książki „Ja i Słowiański Jedwab” jaką przygotowała projektantka wraz z zespołem redakcyjnym
i modelkami. W tym roku organizatorzy odstąpili od wydania katalogu
i wypuścili na rynek książkę opisującą historię projektu oraz modelek
i współpracujących instytucji. Książka jest do nabycia drogą internetowa za pośrednictwem projektantki.

Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez pomocy i współpracy instytucji kulturalnych, firm oraz osób prywatnych i mediów. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu projekt z roku na rok zdobywa coraz większą popularność .