Pokaz „Maki” 2014 r.

W piątkowy wieczór w Wałbrzychu 9 maja 2014 w klubie Apropos odbył się długo wyczekiwany pokaz mody, autorstwa Estery Grabarczyk, przy współpracy z Katarzyną Niemierowską i Barbarą Żurakowską. Projekt słowiański ,,Jedwab” to przede wszystkim kolekcja, której głównym motywem przewodnim jest len i maki. Podczas pokazu zostało, zaprezentowanych 13 projektów w bardzo zwiewnym i lekkim charakterze.

Kolekcja została podzielona na dwie części. Pierwsze sześć projektów zostało stworzonych z naturalnego lnu w szarych odcieniach. Pozostała część (7 projektów), zaprojektowano z białego lnu. Całość kolekcji podkreślały czerwone maki. Maki, pojawiły się także, we włosach czy w postaci biżuterii – jako ciekawy dodatek do stylizacji.

Nie da się ukryć, że projekty Pani Estery to pewien rodzaj cofnięcia się w czasie, ale tylko na kilka sekund. Jesteśmy w pętli czasu, tylko po to, aby przypomnieć sobie tak pradawną, ale jakże cenną tkaninę jaką jest len. Po chwili jednak uświadamiamy sobie, że jesteśmy w XXI wieku, za sprawą konkretnych krojów, zwiewnych proporcji i współczesnych fasonów.

Dzięki tej kolekcji, każdy uczestnik pokazu, ale także osoby które z boku będą oglądać zdjęcia czy osobiście zapoznają się z projektami “odkryją” len na nowo. To wyjątkowa tkanina, o której projektantka nam przypomniała i pokazała w jak prosty, a zarazem genialny sposób można ją całkowicie unowocześnić. Co ciekawe projekty Pani Estery są według nas skierowane do szerokiego grona kobiet. W kolekcji, każda kobieta znajdzie coś dla siebie i ta po 20-stce i ta po 40-stce,co udowodniły wspaniałe modelki na wybiegu.

Portal Feszyn.com opisał to na swojej stronie – kliknij tu, aby przeczytać

Na blogu kontrastowe.pl również opisano imprezę – kliknij tu, aby przeczytać