Pokaz „Żywioły ziemi” 2016 r.

Krystyna Mazurówna na pokazie „Żywioły Ziemi”

Kolejna edycja realizowanego w latach ubiegłych projektu przywracająca pamięć o bogactwie Dolnego Śląska, słowiańskim jedwabiu – lnie. W tym roku projekt poświęcony zostanie żywiołom ziemi, które zaprezentują uczestniczki podczas niezwykłego pokazu. Dodatkowo wydarzenie uświetnił pojawienie się słynącej z niesamowitej charyzmy artystycznej, polskiej tancerki, choreografki i dziennikarki – Krystyna Mazurówna oraz śpiewaczki operowej https://www.facebook.com/sokolnickaagnieszka

Gala finałowa odbyła się 8 kwietnia o godzinie 17:00 i 19’30 w magicznych wnętrzach Zamku Książ.

Organizatorkami projektu były Estera Grabarczyk i Katarzyna Niemierowska, które razem działają od dwóch lat, tworząc projekty angażujące mieszkańców swojego regionu do działania w różnych obszarach. Ich determinacja i pozytywna energia sprawiają, że każde zadanie kończy się sukcesem i przyczynia się do rozwoju prowadzonej działalności.

Zadaniem i celem podejmowanych działań jest organizacja warsztatów i wydarzeń interdyscyplinarnych mających przyczynić się do rozbudzenia kreatywności, osobistego rozwoju oraz twórczego działania niezależnie od wieku, poprzez medium jakim jest szeroko pojęta kultura.

Pierwsza edycja projektu „Słowiański jedwab, len w innej odsłonie – MAKI” odbyła się dwa lata temu w „Apropos”, zeszłoroczna edycji – „Słowiański jedwab, len w odsłonie czterech pór roku”, która swój finał miała na Zamku Książ to podwalina do budowania trwałego wydarzenia wpisującego się w świadomość kulturalnych działań podejmowanych przez mieszkańców w tym regionie.

„Słowiański jedwab, len w żywiołach ziemi” to interdyscyplinarny projekt wykorzystujący choreografię, muzykę oraz autorskie stroje stworzone na potrzeby zadania przy wsparciu 16 uczestniczek projektu. Dzięki spotkaniom przygotowującym do gali finałowej, efekt końcowy jest niezwykłym przeżyciem nie tylko dla samych gości, ale przede wszystkim dla kobiet, które dzięki niemu zdobywają pewność siebie. Ważnym aspektem jest także podniesienie samooceny uczestniczek, które często borykają się z problemem niedowartościowania. Tegoroczna edycja w sposób szczególny koncentruje się na ukazaniu żywiołów ziemi w zróżnicowanej formie, nad którą już pracują uczestniczki projektu. To co zostało zaprezentowane 8 kwietnia z pewnością było niezwykłym przeżyciem i przyczynił się do powstania nowych inspiracji do podejmowania kolejnych działań.

Głównym sponsorem kolekcji do pokazu jest „Świat lnu” z Kamiennej Góry, http://www.swiatlnu.pl/index.php/pl/

PAKT-http://paktbhp.p/

Fundusz regionu wałbrzyskiego-http://frw.pl/

KarczmaGóralska http://www.karczmagoralska.com/


Profesjonalne Studio Urody „Jacqueline”Iza Fila Nowak i Jadwiga Filahttp://jacqueline.com.pl/

http://toyotanowakowski.pl

Piekarnia Maria Dziećmorowice https://www.facebook.com/Piekarnia-Maria-105364044431959/

Ola Bujalska -koordynator https://www.facebook.com/ola.bujalska.3?fref=ts
AdamTrzpil

http://www.ksiaz.walbrzych.pl

Państwowa Wyższa Szkoła im. Angelusa Silesiusa http://www.pwsz.com.pl

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Rafał Guzik http://www.fotogudi.pl/

http://www.niesamowitydolnyslask.pl


Imprezę honorowym patronatem objęli Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska 

MEDIA

regionfakty.pl 

 http://feszyn.com -http://feszyn.com/?s=słowiański+jedwab

  ŚwiatElit–  

ImperiumKobiet

 planetakobiet.com.pl   

 MediaElite 

   Fashionweare

ModaiJa   http://modaija.pl/slowianski-jedwab-len-zywiolach-ziemi/

  TelewizjaDamiWałbrzych 

    http://naszbiznes24.pl 

 http://www.wroclaw.tvp.pl   http://wroclaw.tvp.pl/24816406/zywioly-ziemi-na-zamku-ksiaz

http://wdolnymslasku.pl/wydarzenia/4124-slowianski-jedwab-len-w-zywiolach-ziemi